S Aktivními ženami už nebude kultura nedostupná

05.01.2014 20:41

S Aktivními ženami už nebude kultura nedostupná

25. 5. 2013, 12:22  |  stalo se  |  Havlíčkobrodsko

GOLČŮV JENÍKOV - V Golčově Jeníkově to začne žít. Takový cíl si alespoň klade nový nadační fond s názvem Aktivní ženy na venkově. Jeho zakladatelkou je Evženie Ondráčková, která se přistěhovala do města na pomezí mezi Vysočinou a středními Čechami před třemi lety.

Nový nadační fond začal fungovat a slibuje, že teď se začne v Golčově Jeníkově konečně něco dít.
Myšlenka podnikat aktivity, které v Golčově Jeníkově chybí, ji napadla už loni. "Vlastním butik, který se stal takovým centrem, kde se scházely stále zákaznice. Chtěly, abychom chodily cvičit, jenže nebylo moc kam. Stejně jako nebylo kde pořádat společenské aktivity. Tak vznikla myšlenka založit něco, co by pomáhalo lidem," zavzpomínala Ondráčková.

Žena, stejně jako někteří další obyvatelé Golčova Jeníkova, postrádala ve městě mimopracovní vyžití. Pak ji oslovila MAS Královská stezka, která má "pod palcem" část Vysočiny a východních Čech.

"Při rozhovoru s panem Charouzkem jsme zjistily, že pokud by se nám podařilo rozjet tady i vzdělávání, můžeme požádat o grant. Z toho vznikl projekt multifunkční učebna - cvičebna," popsala Ondráčková.

Grant by mohl vyjít

"Našly se i prostory, kam se chodí cvičit. Máme v plánu promítání, besedy... Pokud vyjde grant, a to máme skutečně velkou šanci, chtěli bychom v září nastartovat plně funkční učebnu, která by nabízela činnost i přes den," uvedla Ondráčková.

Fond zažádal o tři sta tisíc korun. Zda je dostane, by mělo být jasné v srpnu.

Prostory nebudou sloužit pouze členům fondu, ale i široké veřejnosti. Členů je zatím předběžně přihlášených kolem stovky. Dveře jsou ale podle Ondráčkové otevřeny všem. Nadační fond Aktivní ženy na venkově není ničím omezen, členem se může stát kdokoli. "Název jsme zvolily spíše kvůli tomu, že to napadlo ženy. Přítomnost mužů ale může naši činnost zpestřit a rozšířit," podotkla zakladatelka fondu.

Členství bude podle Ondráčkové zpoplatněno, ale spíše symbolicky - 200 korunami za rok.

Autor: Andrea Bartůňková